Niezależny Portal Regionalny - Olkuski Portal Internetowy
Język polski  English language 


Login:
Hasło:
Pamiętaj Mnie
Załóż konto
Przypomnij hasło
 » Informacje portalowe
Wręczenie nagród w konkursie na koncepcję Dworca PKS 
Poniedziałek, 10 Marzec 2014 , m. Olkusz 
W czwartek 6 marca w Sali promocyjnej Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych miało miejsce wręczenie nagród w Konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno - urbanistycznej terenów dworca PKS w Olkuszu. Uroczystość była okazją do spotkania twarzą w twarz z autorami prac nagrodzonych oraz wyróżnionych.

Czwartkowy wieczór zgromadził licznych gości: autorów nagrodzonych oraz wyróżnionych prac, członków Sądu Konkursowego z profesorem ASP Grzegorzem Bilińskim na czele, lokalnych posłów, radnych, burmistrzów Olkusza, Panie Sekretarz oraz Skarbnik, a także naczelników i przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno urbanistycznej zagospodarowania terenów dworca PKS w Olkuszu otrzymały dwie prace: pierwsza autorstwa Michała Kościelnego, Adriana Hałaty, Rafała Przybyły i Wojciecha Mamicy oraz druga wykonana przez Pracownię Architektonicznej Domagała Ziemowit, we współpracy z Panią architekt Katarzyną Wierzbą.

Trzecie miejsce w konkursie zajęły dwie prace: pierwsza z nich, wykonana przez Pana Andrzeja Wiszowatego oraz Panie: Katarzynę Zawadę-Pęgiel i Agnieszkę Słowik oraz – ex aequo – projekt zaproponowany przez spółkę Architecture (architekczer) spółka z o.o. w składzie: Jowita Kubaczka, Adam Dąbrowski, Hubert Wasilewski oraz Kamil Bubel.

W konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno urbanistycznej zagospodarowania terenów dworca PKS w Olkuszu przyznano również dwie drugie nagrody. Dopiero gdy już było wiadomo które z prac je otrzymają, po otwarciu kopert, okazało się, że są one dziełem tego samego zespołu.
Obie prace były dziełem zespołu "Bartasky.com biuro projektowe Bartłomiej Święs" i "Greg Architekci pracownia projektowa Grzegorz Górka”.

Po uroczystym wręczeniu nagród zebrani goście mieli okazję wysłuchać prezentacji przygotowanych przez autorów nagrodzonych prac, w czasie których wyjaśniane były motywy oraz rozwiązania zaproponowane w koncepcjach.

Czwartkowa uroczystość była równocześnie zaproszeniem dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zapoznać się z zaproponowanymi koncepcjami zagospodarowania Dworca PKS w Olkuszu. Przygotowana została specjalna wystawa wszystkich prac, którą będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych do 27 marca.
6326

 » Menu
Kultura i Sztuka
» Kina
» Zespoły, artyści
» Muzea, ośrodki kultury
» Galerie Sztuki
» Imprezy, wydarzenia
» Nasze relacje
Moje miasto
» Historia Miasta
» Olkusz nocą
» Ciekawostki
» Miasta Partnerskie
» Zabytki
» Panorama miasta
» Cyfrowa Mapa Miasta
» Galerie
» Stowarzyszenia
» Nieruchomości w Olkuszu
» Rynek w 2002 roku
Po godzinach
» Restauracje
» Knajpy, puby
» Hotele, motele
Niezbędnik
» Twoje Bezpieczeństwo
» Stacje benzynowe
» Banki
» Bankomaty
» Urzędy
» Usługi Pocztowe
» Zdrowie
» Fotoradary w okolicy
Sport i rekreacja
» Pływalnie kryte
» Pływalnie otwarte
» Obiekty sportowe, kluby
» Rekreacja, turystyka
Kontakty
» Forum internetowe
» Ogłoszenia drobne
» Polityka prywatności
Edukacja
» Przedszkola
» Szkoły Podstawowe
» Gimnazja
» Szkoły Średnie
» Szkoły Językowe
» Prawo Jazdy


 » Oceń Szpital

Copyright © 2001-2018 Olkuski Portal Internetowy
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Redakcja zastrzega sobie prawo do błędów i pomyłek w każdym dziale portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, for dyskusyjnych i komentarzy internautów.