Niezależny Portal Regionalny - Olkuski Portal Internetowy
Język polski  English language 


Login:
Hasło:
Pamiętaj Mnie
Załóż konto
Przypomnij hasło
 » Informacje portalowe
Inspektor Andrzej Płatek szefem krakowskiej policji. 
Środa, 12 Luty 2014 , Kraków 
Krakowska policja będzie miała nowego szefa. Po dymisji komendanta Wadima Dyby, jego miejsce zajmie insp. Andrzej Płatek, dotychczasowy komendant powiatowy policji w Olkuszu. W rozmowie z Radiem Kraków rzecznik małopolskiej policji, Mariusz Ciarka, podkreślił z naciskiem, że dymisja komendanta Dyby wynika z przyczyn osobistych.

- Tylko i wyłącznie przyczyny osobiste były powodem dymisji Wadima Dyby - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Mariusz Ciarka z małopolskiej policji i dodaje, że powodem nie było rzekome niepowodzenie w walce z bandytami. Według Ciarki w ostatnich miesiącach Dyba był wielokrotnie chwalony za swoją pracę. Rzecznik przypomina, że w ostatnim roku zatrzymanych zostało ponad 70 pseudokibiców, w tym słynni zabójcy "Człowieka" i "Dziekana".

Dyba złożył swoją rezygnację wczoraj, po 3 latach pracy na tym stanowisku. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kraków - chciał podać się do dymisji już dwa tygodnie temu, wtedy jednak współpracownicy namówili go, by poczekał do momentu aż wyznaczony zostanie jego zastępca.

Wadim Dyba w policji pracował od 1991 roku. W służbie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery: od szeregowego policjanta, przez komendanta komisariatu w Niepołomicach, po stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Miejsce Dyby zajmie insp. Andrzej Płatek, dotychczasowy komendant powiatowy policji w Olkuszu. Inspektor Andrzej Płatek pełni służbę w policji w różnych pionach od 30 lat, zajmował miedzy innymi stanowiska kierownicze: komendanta komisariatu policji, zastępcy komendanta powiatowego policji i komendanta powiatowego policji.

źr. Radio Kraków

6156

 » Menu
Kultura i Sztuka
» Kina
» Zespoły, artyści
» Muzea, ośrodki kultury
» Galerie Sztuki
» Imprezy, wydarzenia
» Nasze relacje
Moje miasto
» Historia Miasta
» Olkusz nocą
» Ciekawostki
» Miasta Partnerskie
» Zabytki
» Panorama miasta
» Cyfrowa Mapa Miasta
» Galerie
» Stowarzyszenia
» Nieruchomości w Olkuszu
» Rynek w 2002 roku
Po godzinach
» Restauracje
» Knajpy, puby
» Hotele, motele
Niezbędnik
» Twoje Bezpieczeństwo
» Stacje benzynowe
» Banki
» Bankomaty
» Urzędy
» Usługi Pocztowe
» Zdrowie
» Fotoradary w okolicy
Sport i rekreacja
» Pływalnie kryte
» Pływalnie otwarte
» Obiekty sportowe, kluby
» Rekreacja, turystyka
Kontakty
» Forum internetowe
» Ogłoszenia drobne
» Polityka prywatności
Edukacja
» Przedszkola
» Szkoły Podstawowe
» Gimnazja
» Szkoły Średnie
» Szkoły Językowe
» Prawo Jazdy


 » Oceń Szpital

Copyright © 2001-2018 Olkuski Portal Internetowy
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Redakcja zastrzega sobie prawo do błędów i pomyłek w każdym dziale portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, for dyskusyjnych i komentarzy internautów.